BLOG


Co zaliczamy do usług ziemnych?Wszystkie inwestycje budowlane wymagają odpowiedniego dostosowania terenu pod plac budowy.  W tym celu konieczne jest przeprowadzenie robót ziemnych, których zadaniem jest ukształtowanie gruntu zgodnie z wymaganiami i potrzebami danego projektu budowlanego. Prawidłowe przygotowanie podłoża obejmuje szeroki zakres usług. Wobec tego jakie czynności zaliczamy do usług ziemnych?

Czytaj dalejKoparki i ładowarki - ich rola w pracach budowlanychGdyby nie koparki i ładowarki, nie sposób byłoby przeprowadzić żadnej budowy. Rola tych maszyn jest kluczowa w procesie wznoszenia konstrukcji, niezależnie od tego, jaki charakter mają te ostatnie. Dlaczego tak właśnie jest? Dzieje się tak z tego względu, że funkcje koparek i ładowarek pozwalają im wykonać zadania, które byłyby nie do podjęcia przez żadną inną maszynę.

Czytaj dalejZasady transportu paliw płynnychUczestniczenie w ruchu drogowym zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Podczas podróży mijamy przecież nie tylko samochody osobowe, ale także ciężkie sprzęty przewożące substancje niebezpieczne, takie jak paliwa płynne. Aby tego typu pojazdy nie stanowiły zagrożenia, wprowadzone zostały surowe zasady, które ściśle określają, co jest dozwolone, a co nie. Dlaczego transport paliw płynnych wymaga tak dużego nadzoru? Jakimi sposobami są przewożone tego typu substancje? I co obejmują obowiązujące wytyczne? Na te i inne pytania odpowiada nasz artykuł. 

Czytaj dalejNa czym polega naprawa opon ponadgabarytowych?Mianem opon ponadgabarytowych nazywa się opony ważące powyżej 100 kg. Należą do pojazdów rolniczych lub budowlanych, które są przeznaczone do przewozu bardzo ciężkich ładunków.

Czytaj dalejZastosowanie wozideł w transporcieWozidła potrafią transportować większe niż typowe samochody ciężarowe o podobnych gabarytach. Doskonale sprawdzają się również w przypadku transportu dużych ilości materiałów sypkich. Wszystko to za sprawą swojej specyficznej konstrukcji.Czytaj dalej4 korzyści z wynajmu sprzętu budowlanegoMożliwość krótko- lub długoterminowego wynajmu sprzętu budowlanego to korzystne finansowo i wygodne rozwiązanie dla bardzo wielu firm, ale i dla klientów prywatnych realizujących indywidualne prace budowlane. W tym artykule przedstawiamy najważniejsze zalety wynikające z możliwości wypożyczenia maszyn budowlanych.

Czytaj dalej